do kasy suma: 0,00 zł
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE TELEFONICZNIE? ZADZWOŃ:
Wyprawka przedszkolaka – co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka przedszkolaka – co powinno się w niej znaleźć?

Wyposażenie przedszkolaka

Czym jest wyprawka dla przedszkolaka? To ogół gadżetów i różnego typu przedmiotów, które są potrzebne dziecku podczas pobytu w przedszkolu. Maluch spędza tam każdego dnia wiele godzin, miejsce to staje się niemal jego drugim domem, dlatego rodzice muszą zadbać, aby ich syn lub córka miał wtedy dostęp do wszystkich podstawowych akcesoriów.

Rok szkolny przedszkolaków, podobnie jak w przypadku uczniów uczęszczających do szkół, rozpoczyna się 1 września. Jednak nie warto zwlekać z rozpoczęciem kompletowania wyprawki aż do ostatnich dni sierpnia. Mimo że letnia pogoda zwykle nie sprzyja myśleniu o poważniejszych sprawach, o wiele korzystniejsze jest rozpoczęcie działań związanych z takimi zakupami jeszcze w trakcie wakacji. Dzięki temu można oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, jak również bardziej racjonalnie rozdysponować dostępne środki finansowe. W końcu zakup wszystkich elementów wyprawki dla przedszkolaka to niemały wydatek, który może w znacznym stopniu obciążyć domowy budżet.

Gdy zapoznasz się z poniższym zestawieniem, uświadomisz sobie, że jest wiele stałych elementów takiej wyprawki, które stanowią swego rodzaju bazę. Jednocześnie nie zapominaj, żeby kupując poszczególne akcesoria mieć na uwadze również wymagania konkretnego przedszkola – każda placówka może mieć odmienne zasady, dlatego warto zapoznać się z nimi z odpowiednim wyprzedzeniem, aby później uniknąć ewentualnych nieporozumień.

 

Sprawdź naszą propozycję dla wyprawki dziecięcej - tutaj!

Wyprawka przedszkolaka – lista niezbędna

Podstawę wyprawki dla przedszkolaka stanowi odzież dziecięca do lat 7. W końcu każdy rodzic musi zaopatrzyć swoją pociechę w kilka zapasowych ubrań na zmianę. W zależności od płci dziecka powinny to być: bluzeczki, podkoszulki, spodenki, rajstopy, getry, majteczki oraz skarpetki. Wszystkie takie elementy garderoby należy umieścić w worku. W większości przedszkoli kultywowany jest zwyczaj popołudniowego leżakowania, dlatego dziecko powinno mieć także swoją piżamkę, a w razie potrzeby również kocyk oraz własną pościel lub śpiworek.

Warto przygotować również osobny pokrowiec na obuwie. Buty przedszkolaka powinny być wygodne i wykonane z oddychających materiałów. Trzeba zadbać, aby ich zakładanie oraz ściąganie nie sprawiało dziecku problemów, najlepiej jest więc postawić na modele zapinane na rzepę lub zasuwane na zamek błyskawiczny. Oczywiście niezbędne jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru – dziecięce kapcie nie mogą być ani zbyt duże, ani za małe.

Ponadto niezbędne jest zainwestowanie w plecaczek, dzięki któremu Twoje dziecko poczuje się jak prawdziwy uczeń. Musi być on wykonany z wytrzymałych materiałów, a także lekki, poręczny i niezbyt duży tak, aby nie przeszkadzał maluchowi, ale jednocześnie był w stanie pomieścić wszystkie jego rzeczy.

Artykuły higieniczne

Dbanie o higienę osobistą to jeden z nawyków, których są uczone dzieci w wieku przedszkolnym. Warto więc zaopatrzyć malucha w zestaw akcesoriów, dzięki którym utrzymanie czystości stanie się jeszcze prostsze. To przede wszystkim:

  • chusteczki higieniczne oraz nawilżane,
  • zestaw do mycia zębów – pasta, szczoteczka i kubek,
  • grzebień albo szczotka do włosów.

Wyprawka plastyczna

W przedszkolu dzieci biorą udział w wielu zajęciach tematycznych dostosowanych do ich wieku. Bardzo często wykonują różne prace plastyczne, które są potem prezentowane na wystawach i zdobią ściany w salach lub na korytarzu. W związku z tym przedszkolaki potrzebują różnych akcesoriów papierniczych pozwalających im rozwijać kreatywność oraz artystyczny talent. Wyprawkę plastyczną tworzą przede wszystkim: zeszyty w kratkę i w linie, bloki rysunkowe i techniczne, papiery kolorowe, bibuły, kleje, nożyczki, kredki (ołówkowe i świecowe), plasteliny, kartonowe teczki, farby wraz z zestawem pędzli oraz kubkiem na wodę.

Wyprawka czterolatka do przedszkola

O czym jeszcze musisz pamiętać, przygotowując przedszkolną wyprawkę? Niezwykle ważne jest podpisanie poszczególnych przedmiotów należących do Twojej pociechy. Gdy w grupie jest wiele dzieci, niekiedy może dojść do pomieszczania się akcesoriów pomiędzy ich właścicielami. Dlatego podjęcie działań prewencyjnych jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Poszczególne części garderoby możesz oznaczyć na metce za pomocą markera. Z kolei przy wyposażeniu innego typu sprawdzą się specjalne etykiety oraz naklejki, które przykleja się do konkretnego przedmiotu. To duże ułatwienie zarówno dla Ciebie, jak i przedszkolnych opiekunów, którym dużo łatwiej jest później zidentyfikować, do kogo należą dane rzeczy.

Wyprawka przedszkolaka – podsumowanie

Twoja pociecha odczuwa stres w związku z rozpoczęciem edukacji? Nowy etap w jej życiu stanowi źródło wielu obaw? Jest co najmniej kilka sposobów pozwalających pomóc dziecku poradzić sobie z tymi trudnymi emocjami. Jedną ze sprawdzonych propozycji jest zaangażowanie malucha w proces kompletowania jego przedszkolnej wyprawki. Pozwól mu (w granicach rozsądku) na podejmowanie samodzielnych decyzji – niech dokona wyboru akcesoriów o ulubionych kolorach i wzorach czy też gadżetów z aplikacjami w postaci wizerunków postaci z popularnych bajek. Licząc się ze zdaniem przedszkolaka, zwiększysz jego pewność siebie. Dzięki temu odnalezienie się w nowej sytuacji przyjdzie mu z dużo większą łatwością. I pamiętaj, że najlepszą receptą na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie jest kierowanie się dobrem dziecka oraz zwracanie uwagi na jego indywidualne potrzeby oraz upodobania.

LANGUAGE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl