do kasy suma: 0,00 zł
CHCESZ ZŁOŻYĆ ZAMÓWIENIE TELEFONICZNIE? ZADZWOŃ:
Pierwsza kąpiel noworodka

Pierwsza kąpiel noworodka

W jakiej temperaturze kąpać noworodka?

W pierwszej kolejności niebywale ważne jest zadbanie o komfort termiczny noworodka. W tym celu warto zwrócić uwagę na temperaturę wody, w jakiej będzie się myło malucha. Nie może być ona ani zbyt wysoka, ani za niska. Powinna wynosić około 35-37 stopni Celsjusza. Można zmierzyć ją termometrem do wody albo skorzystać z tradycyjnej metody i zanurzyć w wodzie własny łokieć. Jednak drugi ze wskazanych sposobów nie jest aż tak dokładny, jak ten pierwszy.

Przygotowanie do pierwszej kąpieli noworodka – o czym trzeba pamiętać?

Do kąpieli noworodka trzeba odpowiednio wcześnie się przygotować. W tym celu należy zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria, które w czasie mycia powinny znajdować się w zasięgu ręki rodziców. Na liście takich produktów trzeba umieścić między innymi: wanienkę, duży ręcznik, miękką gąbeczkę do mycia, kosmetyki do kąpieli dla niemowląt, waciki, chusteczki nawilżane, pałeczki do czyszczenia uszu czy miękką szczotkę do włosów. Aby po kąpieli maluch czuł się komfortowo, warto zaopatrzyć się w części garderoby takie jak szlafroki lub okrycia kąpielowe dla dzieci. W pobliżu należy również mieć świeżą pieluszkę i czyste ubranko, które założy się noworodkowi.

Jak często należy kąpać dziecko?

Pierwsza kąpiel noworodka nie musi mieć miejsca zaraz po przyjeździe do domu ze szpitala. Trzeba zadbać, aby dziecko uspokoiło się i przyzwyczaiło do nowego środowiska. Można więc poczekać z tym nawet dwa lub trzy dni. Kolejne kąpiele również nie muszą odbywać się codziennie. Wystarczy, aby myć pociechę regularnie, średnio dwa lub trzy razy w tygodniu. Dobrze jest czynić to o tych samych porach, ponieważ małe dzieci cenią sobie harmonię i uporządkowany plan dnia. Warto pamiętać, żeby kąpiel noworodka nie trwała zbyt długo – pięć minut w zupełności wystarczy.

Pielęgnacja skóry noworodka po kąpieli – wskazówki

Jednym z najważniejszych działań, które pozwalają zadbać o właściwy poziom higieny noworodka, jest właśnie kąpiel. Duże znaczenie mają również następujące po niej rytuały pielęgnacyjne. To przede wszystkim wmasowanie w skórę malucha balsamu, oliwki lub emulsji nawilżającej oraz użycie specjalnego pudru i maści przeciwko odparzeniom.

Początkowo kąpiel noworodka może być dużym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli świeżo upieczeni rodzice nie mają w tym względzie doświadczenia. Jednak spokojne i metodyczne podejście do tematu pozwala sprawnie uporać się z takim zadaniem. Wraz z biegiem czasu kąpiele mogą stać się naprawdę przyjemnym rytuałem, który zarówno dla dziecka, jak i jego mamy i taty będzie źródłem radości, a nie przykrym obowiązkiem.

 

LANGUAGE
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl